Impressum

Filcowa-babeczka.pl
E-Mail: kontakt@filcowa-babeczka.eu
Internet: www.filcowa-babeczka.eu 


Prowadzona przez nas sprzedaż funkcjonuje na zasadzie działalności nierejestrowanej więc na mocy art. 109 ust. 1 ustawy, wszyscy klienci zamawiający nasze produkty otrzymają również rachunek zawierający:

-  numer (np. 1/2020),

-  datę wystawienia,

-  nazwę sprzedawcy i nabywcy (ew. imię i nazwisko),

-  nazwę usługi,

-  kwotę do zapłaty.


Rękodzieło (źródło: https://kruczek.pl/sprzedaz-rekodziela)

Rękodzieło to wyrób wytworzony w sposób nieprzemysłowy, posiadający walory artystyczne. Może zawierać motywy typowe dla kultury, w której powstał. Rękodzieła pozwalają nabywcom wyrazić samego siebie w sposób często nieprzeciętny. Są niepowtarzalne, ewentualnie produkowane w niewielkich seriach. Niejednokrotnie sklepy handmade są otwarte na propozycje i pomysły klientów, dostosowując swoje wyroby pod wymogi zamawiającego. Tym samym pozwalają na stworzenie nie tylko czegoś niepowtarzalnego ze względów wizualnych czy funkcjonalnych, ale także idei.

Ręcznie robione towary zyskują na popularności w Polsce. Należy podkreślić jednak, że od zawsze były obecne w naszej kulturze. W antropologii kultury często mówi się o rękodziele ludowym, być może przez to przez lata utożsamiane było z cepelią. W latach 90. lekko zapomniane, dziś na nowo przeżywa swój renesans. Jednych przyciąga niepowtarzalność i oryginalność projektów, innych kontakt z artystą lub rzemieślnikiem. Dodatkowa możliwość uczestniczenia w procesie twórczym jest ciekawym aspektem. Nieodłącznie powinna temu towarzyszyć chęć wspierania lokalnych twórców i rodzimego biznesu.

Działalność bez rejestracji - czym jest?

Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców, nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.

Zamieszczane grafiki.

Na stronie internetowej znajdują się dostępne w ramach darmowych licencji - grafiki. Zamieszczane przez nas zdjęcia są naszym dziełem, do których mamy pełne prawa autorskie, ich kopiowanie lub udostępnianie bez naszej zgody jest zabronione.